Balandis /Nuversti kalnus Kaunas – Europos kultūros sostine 2022

Nemuno ir Neries glėbyje užgimęs Kaunas šiemet savo gimtadienį minės ypatingai – Europos kultūros sostinės gegužės 20-22 dienomis laukia didysis „Santakos” savaitgalis, antroji Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos dalis.

Miestas į savo gyventojus šįkart kreipsis vandens kalba – kvies ieškoti sankirtų, susiliejimo, jungties, o svarbiausia – ryšio su savimi ir kitais. Pagaliau išsipildys Kauno svajonė atsigręžti į upę. Vandenyje ieškosime ramybės, o pagavus upės srovei – nersime į renginių sūkurį, banguosime per Kauno rajoną, kol vandens srovių pagauti kultūros purslais aptaškysime visą miestą.

Savaitgalio kulminacija, žinoma, įvyks pačioje Nemuno ir Neries santakoje. Antroji Kauno mito trilogijos dalis – tai gegužės 21 d. vakarą įvyksianti misterija ant vandens, kurią kurs roko ir pop muzikos žvaigždės bei simfoninis orkestras. Daugiau apie didžiojo „Kaunas 2022″ savaitgalio akcentą žadama papasakoti netrukus. Kol kas aišku tiek, kad po didžiojo šou planuojamas pasimatymas su Kauno Žvėrimi – šįkart jis įvyks prie „Žalgirio” arenos. Ar jau pasižymėjote datą?

Jeigu nori ne tik stebėti, bet ir prisidėti prie „Santakos” įgyvendinimo – tapk savanoriu!

Nuversti kalnus 
Kauno ir Vilniaus santykius apdainavome „Žemyn upe” dainoje. Joje telpa ilgametė šių miestų konkurencija bei sąsaja su upe. O kaip atrodo šių miestų draugystė? Kauno ir Vilniaus (ne)priklausomybę vienas nuo kito, miestų tapatybę, panašumus ir skirtumus tyrinėjo kompetentinga abiejų miestų piliečių komanda. Nuo balandžio 23 d. šių filosofinių, kultūrinių, socialinių ir geografinių tyrinėjimų rezultatą galėsite išvysti parodoje „Kaunas–Vilnius:nuversti kalnus”.Parodos koncepcijos bendraautorius Tomas Vaiseta pasakoja, jog pasirinkta kalno metafora – labai plati, todėl tinka nusakyti sudėtingiems Kauno ir Vilniaus santykiams. Kalnas – tai ir kliūtis, ir jungtis. Nuo kalno viršaus galima apžvelgti panoramą, o jo papėdėje pakliūti į šešėlį, būti užgožtam. Pagaliau, Lietuvos kontekste „kalnas” gali reikšti ir iš stokos kylantį kompleksą, nes kalnų Lietuvoje neturime. O jų neturėdami, kalvas vis tiek vadiname kalnais.Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus” nuo balandžio 23 dienos veiks abiejuose miestuose. Todėl norint surinkti pilną patirties kolekciją, turėsite apsilankyti MO muziejuje Vilniuje, ir Kaune, Laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27).Parodos maratono programa Kaune.Parodos maratono programa Vilniuje.Parodos oficiali internetinė svetainė