Palm Springsas ir Joshua tree nacionalinis parkas Pietų Kalifornijoje, JAV

Palm Springsas ir Joshua tree nacionalinis parkas Pietų Kalifornijoje, JAV. Kur bekeliautum visada neapsakomai įdomu susipažinti su dar nematytomis vietovėmis, susipažinti su vietiniais žmonėmis ir jų kultūra. 

Lankydamasi pietų Kalifornijoje, JAV, turėjau puikią galimybę pakeliauti po Palm Springsą. Tai kurorto juosta Coachella slėnyje šalia Joshua Tree nacionalinio parko.

Labai neįprastas vaizdas atsiveria kai karštą dieną kepinant saulei keliauji po dykumą su snieguotomis San Jacinto kalnų viršūnėmis.

Palm Springsas yra vienas žinomiausių pietų Kalifornijos kurortų. Čia visada gausu įvairaus amžiaus lankytojų,  besimėgaujančių puošniomis palmėmis ir sodriai žaliomis golfo aikštelėmis. Klimatas čia nepriekaištingas-net 355 saulėtos dienos per metus.

Trumpam poilsiui stabtelėjome viešbutyje„Renaissance Indian Wells Resort & Spa”, įsikūrusiame nuostabiame Coachella slėnyje. Tai tikra dykumos oazė Kalifornijoje. Po svetingo priėmimo, gausaus ir gardaus maisto , pasigrožėję kraštovaizdžiu vėl patraukėme į dykumą.

Užsukome į „BMW Performance” vairavimo mokyklą, esančia Palm Springso dykumoje. Čia smarkiai padidinome savo adrenalino kiekį. Didžiuliai dulkių debesys pakildavo iš po ratų, kai riaumojantys lenktyniniai BMW automobiliai lyg šokių aikštelėje darydavo įvairius žadą atimančius veiksmus. 

Kiek baugoka, bet tu gi žinai  jog profesionalūs instruktoriai ir platus takelis užtikrina tavo saugumą .

Po įspūdžiais kupinos dienos apsistojome “Palm Mountain Resort” kad atgauti jėgas kitos dienos kelionei. Labai šiltas priėmimas, gardus maistas ir baseinas po atviru dangumi puikiai atgaivino. 

Sekančią dieną mūsų laukė kelionė “Red Jeep Tours”. Raudono Džipo vairuotojas-tai tikrai profesionalus vadovas. Jis be galo įdomiai, su linksmomis istorijomis ir legendomis papasakojo apie Caguilla indėnų protėvių istoriją, kultūrą, gyvenimo būdą ir legendas. Stulbinantys uolienų dariniai ir didžiulės vėduoklinės palmės bei daugiau nei 150 augalų rūšių vilioja keliautojus į šias vešlių palmių oazes. Tai viena didžiausių natūralių palmių oazių Šiaurės Amerikoje. Karštą dykumos saulė truptį vargino, tad buvo neapsakomai smagu pasimėgauti gaiva paslėptoje vandens oloje, kur vanduo teka didžiąją metų dalį.

Pasigrožėjus Kalifornijos dykumos oazėmis laikas pakilti į šalia esančius kalnus. Pakilomė daugiau kaip 2,5 km. į kvapą gniaužiančias Chino kanjono uolas San Jacinto valstybiniame parke. Aukštyn mus kėlė “Palm Springs Aerial Tramway” – didžiausias pasaulyje besisukantis oro tramvajus. Lėtai besisukant tramvajaus vagonui maždaug dešimties minučių kelionės metu galėjome grožėtis  įspūdingais vaizdais, atsiveriančiais slėnio apačioje. Pasiekę viršutinę kalnų stotį – 8 516 pėdų – 2600 m aukštį apžvalgos aikštelėse mėgavomės įspūdingu kraštovaizdžiu. Čia yra visų mėgiamas 50mylių-80,5km. pėsčiųjų takas kur daugelis keliauja su palapinėmis pasiruošę pabūti gamtos apsuptyje keletą dienų.

Mūsų kelionė Kalifornijos Dykuma tęsėsi. Kitą dieną mūsų tikslas buvo “Joshua Tree National Park”.Nuostabaus grožio Trumpalapių Jukų  Nacionalinis  Parkas yra  didžiulė saugoma teritorija pietų Kalifornijoje. Parko plotas 3 200 km2. Jame susiduria dvi dykumos – Mojave ir Kolorado. Joshua Tree nacionalinis parkas nėra panašus į jokią kitą vietą pasaulyje. Joshua medžiai, nors ir panašūs į medžio ir kaktuso mišinį -tai visai ne medžiai ir iš tikro priklauso jukoms. Jos turi ne medieną, o agavoms būdingą pluoštą. Jų čia labai daug ir kitur jų nerasi. Jukos gali išgyventi šimtus ir net tūkstantį metų! Aukštis – iki 15 m. Nepakartojamo grožio dykumos peizažą papildo milžiniški rieduliai. Įspūdingai atrodo didžiuliai  akmenys su gamtos sukurtais veidais ant uolos .Gražios kalnų ir slėnių panoramos. O galbūt tai: „Aš vis dar neradau to, ko ieškau”,( “I still haven’t found what I’m looking for,”) – roko baladę, kurią išgarsino Roko grupę U2 iš jų 80-ųjų albumo „The Joshua Tree”.  

Kasmet į Joshua tree nacionalini parką atvyksta daugybė žmonių, norinčių pasimėgauti giedru dangumi ir grynu oru, ramybe, tyla ir grožiu, kurį galima pamatyti tik dykumoje.

Amerikoje plyti daugybė nenusakomo grožio kampelių, kuriuos sukūrė gamta. Kiekvienas mano apsilankymas USA palieka daugybę įspūdžių ir su kiekviena kelione aš vis labiau įsimyliu Ameriką! 

#IPW #USA #PalmSprings